Історія

Локація

Готель

Кімнати

Ресторан

Послуги

Ціни

Контакт

eney facebook
eney twitter


ІСТОРІЯ

Будинок готелю знаходиться на місці давнього поселення Личакова – Воля Кампіанівська, яке заснував в 1561 р. на своїх землях львівський заможний лікар Павло Кампіан. Він за свій кошт вибудував ренесансну каплицю при Латинській катедрі і заснував фундацію для надання безвідсоткових позик незаможним міщанам. Його син Мартин (1574-1629) теж став медиком, зокрема лікував і польського короля Зиґмунта III, продовжував фінансові операції і добився високої позиції у міській раді.
200 років тому у Львові творив свої шедеври віденський скульптор Антон Шімзер разом з братом Яном Шімзером з родини віденського скульптора Антона Шімзера-старшого. Вони оздоблювали фасади будинків рельєфами на сюжети античної міфології і створили у Львові в перших десятиліттях ХІХ століття чимало монументально-декоративних творів у стилях класицизму й ампіру, які донині прикрашають місто, а також один із найгарніших некрополів Європи – Личаківський цвинтар.Зокрема Антон Шімзер дуже любив тему Троянських війн і часто ілюстрував Гомерову “Іліаду” – це цикл рельєфів «Троянська війна» на фасаді палацу Холоневських на нинішній вулиці Винниченка у Львові, а також барельєфи із сюжетами Троянської війни: “Еней рятує батька” і “Парис викрадає Єлену”, “Повернення Одіссея” та інші на будинку №3 на пр.Свободи – колишньому будинку Кредитового товариства.Син Яна Шімзера - Леопольд продовжував справу батька і вуйка і відкрив різьбярську майстерню та оселився в будинку, на місці якого стоїть Готель Еней. Внук Яна Шімзера- Юліян Шеліґа Марковський - скульптор доби історизму та сецесії (арт нуво) в Україні, також успадкував родинний фах — створення скульптур. Елегантні сецесійні роботи Юліяна Марковського справляли на сучасників неабияке враження. Особливим предметом захоплення львів'ян є надгробок у вигляді сплячої дівчини на могилі Людвіка й Катерини Марковських. Захоплення було настільки велике, що за невідомих обставин ще перед Першою світовою війною викрали скульптуру янгола болю, який стояв біля узголів'я пам'ятника. А екскурсоводи навіть розповідають легенду, нібито вночі кам'яна дівчина плаче...


Здобувши освіту у Відні і повернувшись до Львова, у 1870 Юліян Марковський оселився у свого вуйка – Леопольда Шімзера. Сьогодні на цьому місці побудований ексклюзивний готель «Еней». Історична будівля готелю зведена на зламі ХIХ-ХХ столітть і оздоблена в стилі віденської сецесії, яку обожнював скульптор Юліян Марковський, тобто в кращих традиціях Отто Вагнера – лідера Віденського Сецесіону. Видатні львівські архітектори знаходились під впливом теорії і творів віденця Отто Вагнера, але львівська сецесія спиралася і на багатий історичний досвід Львова. В оздобленні фасаду Готелю Еней використано характерних ознак сецесії - вільно скомпонованого рослинного або фігурального декору, персонажі давньогрецьких міфів, алегорій, активних яскравих позолочених елементів.Готель Еней приваблює своїх гостей елегантністю та історією, пов’язаною з творчою спадщиною львівської родини митців Шімзерів. І не випадково на вулиці Шімзерів стоїть Готель Еней, з чиїм іменем тісно повязана творчість братів Шімзерів. Еней – це славетний герой Троянської війни, який вважається засновником Римської держави, а син його Юл – родоначальником Римського імператорського роду Юліїв. Для українців Еней став близьким, завдяки І.П.Котляревському, який "перелицював" Вергілієву "Енеїду" на український лад, зробивши її енциклопедією народного життя, а Енея – козаком і українським героєм.


Інформація про готель дає змогу довідатись:english
polska
deutsch

Готель Еней, Україна, 79010, Львів, вул.Шімзерів, 2, тел.: +380 685 024 120 eney@mail.lviv.ua